Ēd ar alu. Mārtiņdienas mielasts trīs kārtās

Kāpēc Labietis ēd?

Domājot par to, kur mēs atrodamies pasaules alus kartē, redzam, ka esam apskaužami ērtā pozīcijā. Proti, mūsu pūrā ir unikāli darījumi, kas vislabāk raksturo Latvijas garšu. Un kāpēc gan šīs garšas nepiejaucēt latviešu virtuves tradīcijām?
Ediens un alus

Kā Labietis ēd?

Sāksim ar to, ka Labietis ēd gadskārtās. Un gruntīgi. Vienmēr vairākās kārtās. Labietis ēd vienkārši un tradicionāli, nekautrējoties garšu, formu vai pasniegšanu padarīt laikmetīgu. Par Labieša apetīti rūpējas pavārs Andris Ūpis.

Ko Labietis piedzer, kad ēd?

Slāpes ēdienreižu laikā vislabāk kliedē Labieša vadītāja Reiņa Pļaviņa izraudzītie dzērieni, kuri pieskaņoti pavāra darba augļiem. Ir ļoti svarīgi atcerēties, ka receptes, ar kurām dalīsimies, radītas, domājot par mūsu alu saderību ar latvisko kulinārijas garšu. Tomēr mēs nekādā gadījumā neuzstājam, ka mūsu izvēles ir vienīgās pareizās.

latviskas_tradicijas_ediens_alus

RECEPTES

Kuru alu izvēlēties? Aroniju Raganas skābums un sīvums ļaus labāk novērtēt ceptā kefīra saldumu un atvērs mēli ceptā krēma ķepīgumam.

Kuru alu izvēlēties? Spēcīgo garšu kairinājumu, kuram ēdāju pakļauj garšaugiem bagātinātā asinsdesa, ieteicams pārot ar Ješku. Asinsdesa ir salda, pupu pikas maigas. Arī krējums ir maigs. Te nepiedien nekas kliedzošs. Ješka ir “latviešu pelēkais”, kas ļauj šo maigumu eleganti izcelt.

Ja nu kādam, šī uzkoda izrādās par pliekanu, Pipars būs īstais alus ar ko pastutēt asinsdesas pikanto dabu.

Zoss_cepetis

Kuru alu izvēlēties? Zoss skābsalaids ābolu glazējums ar kanēļa, ķimeņu un kadiķogu raksturu un veids, kā cepetis ir pagatavots, paģēr augļaina eila klātbūtni. Kā iesals tā arī zoss ir karamelizēta. Turklāt abus sabiedrotos pavada kopīgs kadiķogu sveķainums. Cepeti un piedevas Labietis iesaka pasniegt ar atdzesētu Mežu.